Haber 8K TV'ler için standartları belirleyecek kurul bir araya geldi.

collo1

  +Üye
Katılım
3 Ara 2017
Mesajlar
320
Beğeniler
1,048
Puanları
93
Yaş
40
Konum
kayseri
k_90308191.jpg

8K, Üreticilerin Bir Araya Gelmesiyle Hız Kazandı.

Dogru olmak lazım, her ne kadar başarılı işler cikarsa lar da TV üreticileri standartları belirleme konusunda pek iyi değil. Buna örnek olarak son birkaç senedir yaşanan format savaşlarını herhalde gösterebiliriz. Şuan bile dünyanın en büyük üreticilerinden bazıları hangi HDR formatını destekleyeceğini bilemiyor gibi görünüyor. Neyse ki, bu tür problemler yeni model TV'lerde ortaya çıkmayabilir. En azından bunu umut etmemizi sağlayacak yönde gelişmeler oluyor. Öyle ki...

Malum, önümüz 8K. 8K konusunda televizyon alanında yeni modellerin tanıtıldığına da şahit olduğumuz CES 2019 fuarında, önümüzdeki dönem için de sağlam temeller atılıyor. 8K Derneği (8K Assosiciation) ile bir araya gelen Samsung, Panasonic, TCL, Hisense ve AUO, 8K konusunda hagi standartların belirleneceğinin altını çizecekler. Bu sayede 8K TV'lerde belirli kriterler olacak ve televizyn üreticileri de tüketicilerine bunu temel alan özellikli televizyonlar geliştirecekler.

Elbette bu gelişmeler yeni 4K televizyon modelleri ni alanları üzmesin. 8K her ne kadar bazı modellerle şu an fuarlarda karşımıza çıksa veya 8K Derneği kurulmuş olsa da, bu geçiş süreci yıldırım hızında olmayacak. Daha Daha uzunca bir süre var. Bu anlamda gönlünüz rahat olsun, fakat yine de gelecek 8K olacak.
 
Üst Alt