Bu PC, Windows 10'u 5 Saniyede Açıyor!

collo1

+Üye
PC'nizin güç düğmesine basıp, 5 saniye sonra masaüstünü görmek mümkün mü? Bu donanımla evet...

Bilgisayarlarımızın açılma süresi, artık eskisi kadar ciddi bir sorun değil. Ancak hala güç düğmesine basar basmaz masaüstünü görmüyoruz. Windows'lu bir PC'yi en hızlı ne kadar açabileceklerini merak eden Tom's Hardware editörleri, açılış 4,9 saniyeye indirmeyi başardılar.

PC'leri telefonlarla karşılaştırmak doğru olmayabilir ancak 4,9 saniyelik açılış süresinin iPhone XS'ye göre yaklaşık 5 kat hızlı olduğunu söyleyebiliriz. Peki Tom's Hardware bu işi nasıl başardı?

Firma, çalışmasını
Değerli ziyaretçimiz; içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol to view URLs content!
ancak stratejisinin temel olarak şu üç şeye dayandığını görüyoruz: SSD, anakart ve işlemciyi overclock etmek. Intel Optane 905p (960GB) SSD kullanan site, bu diskin şimdiye kadar test ettiği en hızlı disk olduğunu söylüyor. NVMe depolama formatını kullanan diskin açılış hızını olumlu etkilediği kesin.

ASRock Z370M Pro4 anakart ise Microsoft'un Fast Boot işlevini kullanıyor ve site tarafından başlangıçtaki bazı denetlemeleri devre dışı bırakarak hızlandırılmış. Son olarak 3,7GHz Intel Core i7-8700K işlemci, giriş hızından 5,1GHz'e yükseltilmiş. Bu, açılış süresinden 0,57 saniye tasarruf sağlamış.

5 saniyeden hızlı açılan PC'leri veya telefonları yakında görmeyecek olsak da, Tom's Hardware'in bu potansiyeli göstermiş olması ve çıtayı yükseltmesi güzel.

DOST_6080 

VIP Üye
93Eqb3V3_400x400.jpg

@collo1 Resim ekleye basınca resim linkini (Ekleyecegin resmin üzerine sag tıkla resim adresini kopyala ) açıllan pencereye yapıştır.

j6onJD.png

collo1

+Üye
93Eqb3V3_400x400.jpg

@collo1 Resim ekleye basınca resim linkini (Ekleyecegin resmin üzerine sag tıkla resim adresini kopyala ) açıllan pencereye yapıştır.

j6onJD.png
Dost abim hizliresim sitesin de sorun varmis baska site denedim oldu Explorer denedim klasor acilmiyo @redruzgara yazdim o da senin yazdiklarini yazdi simdilik sorun yok

Üst Alt