Bilgi Chrome 70 ile birlikte gelen "resim içinde resim" işlevi nasıl kullanılıyor?

collo1

  +Üye
Katılım
3 Ara 2017
Mesajlar
320
Beğeniler
1,050
Puanları
93
Yaş
40
Konum
kayseri
38GBbO.jpg


Android'deki Chrome uygulamasının sevilerek kullanila özelliği, artık PC Chrome'da da var. Chrome 70, "resim içinde resim" işlevi sayesinde videoları her zaman üstte görünen bir kutucuk içerisinde oynatabiliyor.

İşlevi kullanabilmek için öncelikle Chrome 70'e güncellemeniz gerekiyor. Chrome penceresinde sağ üstte yeşil, turuncu veya kırmızı bir isaret görüyorsanız, buna tıklayarak Chrome'u güncelleyebilirsiniz. Güncelleme işleminden sonra Chrome'u baştan başlatın. Araç çubuğunda güncellemeye dair hiçbir işaret görmüyorsanız, sağ üstteki menü düğmesine basın ve yardim > Google Chrome hakkında yolunu izleyerek Chrome'u güncelleyin.

Resim içinde resim (PIP) işlevini etkinleştirmek için herhangi bir videoya sağ tıklayıp "resim içinde resim" seçeneğine tıklamanız yeterli. YouTube'da seçeneği görmek için çift sağ tıklamanız gerekiyor. Bazı geliştiriciler, PIP işlevini etkinleştiren bir butone sunabiliyorlar (
Değerli ziyaretçimiz; içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol to view URLs content!
).

PIP penceresini kenarından tutup sürükleyerek yeniden boyutlandırabilirsiniz. Videonun bulunduğu sekmeyi kapatmanız halinde PIP penceresi de kapanacağından, videoyunun devame etmesini istiyorsanız bu sekmeyi kapatmayın. Bununla birlikte Chrome'u görev çubuğuna küçültseniz veya yeni bir Chrome penceresi açsanız bile PIP videoyu görmeye devam edeceksiniz.
 
Üst Alt