Bilgi DirectX 12 desteğini Windows 7 için sunmuş bulunmakta.

collo1

  +Üye
Katılım
3 Ara 2017
Mesajlar
320
Beğeniler
977
Puanları
93
Yaş
38
Konum
kayseri
Takipçiler
2
Microsoft yaklaşık 4 yıl kadar önce Windows 10 işletim sistemini kullanıma sundu ve o günden bu güne kadar da toplam 800 milyon cihazda yeni işletim sistemi kullanılmakta. Ancak durum o ki, Microsoft, Windows 7 kullanıcılarını unutmamış. Zira halen eski işletim sistemine yardim devam ediyor: Microsoft, DirectX 12 desteğini Windows 7 için sunmuş bulunmakta

Windows 7 işletim sistemi için ilk DirectX 12 desteğini işleyen oyun ise Blizzard cephesinden geldi. World of Warcraft artık Windows 7'de DirectX 12 destekli çalışacak. Böylece oyun severlere daha yüksek kare hızları sunacak olan World of Warcraft, Windows 7'de önemli performans iyileştirmelerine kavuşuyor. Blizzard'ı diğer oyun geliştiricilerinin de takip edeceği konuşulurken, Microsoft'un kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda böylesi bir karar verdiği söyleniyor.

Bir yandan da Microsoft, kullanıcıların Windows 10'a gecmeleri konusunda da tavsiye de bulunuyor. Zira Microsoft'un daha önceki haberlerine göre, Windows 7 desteğinin 2020 yılında sonlanacağı söyleniyor. Ancak oyun geliştirileri ile böylesi bir iş birliği, Microsoft'un Windows 7 için kararını değiştirmeye neden olabilir. Bunu hep birlikte göreceğiz.
 
Üst Alt