Bilgi Dosya Gönderme Hizmeti: Firefox Send

collo1

  +Üye
Katılım
3 Ara 2017
Mesajlar
320
Beğeniler
992
Puanları
93
Yaş
39
Konum
kayseri
Mozilla, basdan basa şifreleme sunan dosya gönderme hizmetini kullanıma sundu!
C95xI0.png

Mozilla, güvenli dosya gönderme hizmeti
Değerli ziyaretçimiz; içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol to view URLs content!
kullanıma sundu. Şifreli dosya aktarım hizmeti aslında 2017'de ortaya cikarmisti ancak Test Pilot deneyi olarak kullanıma sunuluyordu. Şimdi firma, hizmeti tam donanımlı bir hizmete dönüştürme kararı aldı.

Firefox Send'i diğer dosya gönderme hizmetlerinden ayıran, bastan basa şifreleme kullanması. Bu sayede gönderdiğiniz dosyalar, sadece gönderdiğiniz kişi tarafından açılabiliyor. Hizmet, indirme bağlantısının ne zaman geçersiz hale geleceği, dosyanın kaç kez indirilebileceği ve parola ile koruma gibi güvenlik işlevleri de sunuyor. Firefox Send, üye olmadan maksimum 1GB boyutunda dosyalar göndermenize izin verirken, maksimum 2,5GB boyutunda dosyalar göndermek için ücretsiz bir Firefox hesabı açmanız gerekiyor.

Dosyayı alanların indirme işlemini başlatmaları için Firefox hesabına ihtiyaçları bulunmuyor. Böylece Firefox Send, iki taraf için de sorunsuz, basit bir deneyim sağlıyor. Herhangi bir web tarayıcısında kullanılabilen Firefox Send, yakında bir Android uygulamasında da sahip olacak.
 
Üst Alt