Bilgi Evimize girmek icin Google den yeni patten basvurusu.

collo1

  +Üye
Katılım
3 Ara 2017
Mesajlar
320
Beğeniler
1,050
Puanları
93
Yaş
40
Konum
kayseri
Teknoloji ve internet devi Google'ın ABD Patent ve Marka Ofisi'ne (USPTO) yaptığı iki yeni patent başvurusu akıllı ev teknolojisini bir adım daha ileri götürüyor.
FJyx2N.jpg

Google, ev sahiplerinden evlerini veri madenciliği yaparak dinlenmesine izin vermelerini istiyor. The Atlantic sitesindeki habere göre, Google ilk patent başvurusu yaptığı akıllı ev teknolojisi ile evinizdeki cihazları tarayarak analiz edebilecek sonra da algılamalarına göre size tekliflerde bulunacak. Örneğin ev sakinlerinin birinin dolabında bulunan ve üzerindeki oyuncu Will Smith’in baskısı olan tişörtü algılayabilecek ve "Will Smith gibi görünüyorsun. Smith’in yeni filmi yakınındaki sinemada vizyona girdi" tavsiyesinde bulunabilecek.

Sistem, ses imzası özelliği sayesinde kimliğinizi tanımada kullanılabileceği gibi sesinizin tonuna göre yaş ve cinsiyetinizi belirleyebilecek. Akıllı ev sistemi kullanıcıların gelir düzeyi, ilgilendikleri alanlar ve damak tadlarına göre nereden alışveriş yapabileceklerini ve ne izleyebilecekleri konusunda tavsiyede bulunabilecek.

Google ve
Değerli ziyaretçimiz; içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol to view URLs content!
bütün bunları internet üzerinden halen yapabiliyor. Her ikisi de online kullanıcılarına davranışlarını kayıt ve analiz edip kategorilere ayırarak
Değerli ziyaretçimiz; içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol to view URLs content!
ve diğer içerikler sunabiliyor. Google
Değerli ziyaretçimiz; içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol to view URLs content!
ve arama geçmişi aracılığıyla kullanıcılara reklam gösterebiliyor.

Google’ın başvurusunu yaptığı yeni patent akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarlardaki veri madenciliğini bir adım daha ileri götürüyor.

Diger patent ise özellikle ebeveynlerin evde yokken çocukların davranışlarını takip etme ve internet kullanımlarını taramakla ilgili.

Çocukların yatak odalarına yerleştirilebilen akıllı ev sistemi, sensör ve kameralarla çocukların davranışlarını izleyerek evebeynlerin onlara sınırlama getirebilmelerini sağlıyor.

Örneğin sistem, çocukların kullandıkları kötü dili, internet kullanımlarını veya ailenin evde olmadığı sırada erişmemeleri gereken yerleri denetleyebiliyor.

Google’ın patent başvurusunu halen bir ürün haline getirmemesine karşın bu başvuruların teknoloji devinin evinizi fethetmek istediği şeklinde yorumlanıyor.
 
Üst Alt