Destek İPTV Yayın Yapma

mensar

Üye
Arkadaşlar merhabalar bir proğram vardı iptv urlsini ve yayın yapılacak stream bilgilerini giriyorduk sonra otomatik olarak yayın yapılıyordu.hatta free halde 1 yayın açılıyordu. Full de ise 10 yayın açılabiliyordu Bu proğramın adını bilen var mı ?

mensar

Üye
Arkadaşlar proğramı buldum İP VİDEO TRANS mış :) Sıra geldi kullanmayı öğrenmeye :) Varsa bilen iletişime geçerse sevinirim...

Red 

Yönetici
Red
Videoda birkaç kısım eksik kalmış. Öncelikle internet hızından daha önemli olan şey upload hızıdır. Stream edeceğiniz yayının görüntü kalitesi yüksek olması için uploadınız ın yüksek olması gerekiyor. Türkiyede normal %90 internet aboneliklerinde upload hızı max. 1 mbps dir. yani bu upload hızı ile ancak 576 p yayın yapabilirsiniz. Ayrıca bu upload hızı ile sadece 1 tane yayını transcoding yapabilirsin. İki ve daha üstü kanal yayını için bu upload hızları ile yayın yapmak imkansızdır.Upload hızınız ne kadar yüksek olursa daha iyi ve ham kaynak yayını direkt transcoding yapabilirsiniz. Bir de yayını aktaracağınız rtmp adresinin seçimi konusu var. Eğer düşük izleyici kapasiteli bir rtmp servera aktaracaksanız yayınınızı çok fazla kişi izlediğinde yayın donma yapar. Bu durum rtmp serverin kapasitesi ile alakalıdır. Stream siteleri bu işte alternatif çözümdür. Ama birçoğu ücretlidir. Burda yapılacak en basit şey rtmp yayını yapan tv kanallarının rtmp adreslerini bularak o rtmp adresine aktarım yapmaktır. Daha çok teknik detay var. Yeri geldiğinde onları da merak edenler olursa cevaplarız.

mensar

Üye
Çok sağolasın RED. Merak ediyorum ben şahsen müsait bi zaman da anlatırsan sevinirim

Yasinaksoy

Üye
evet uzun bir açıklama çok güzel olur red

Üst Alt