Haber İşte Süper Lig'in yeni yayıncısı...

hurzati

  Üye
Katılım
24 Haz 2016
Mesajlar
16
Beğeniler
35
Puanları
13
Önümüzdeki 5 sezonu kapsayacak naklen yayın ihalesi sona erdi. Spor Toto Süper Lig'in önümüzdeki 5 yılının yayın hakları, tüm paketleri alan Digitürk'ün oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen ihale, Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapıldı.

İhaleye, Yayın İhalesi Komisyonunda yer alan TFF Başkan Yıldırım Demirören, Başkanvekilleri Servet Yardımcı ve Hüsnü Güreli, Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu, TFF Genel Sekreter Kadir Kardaş, Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, Çaykur Rizespor Başkanı Metin Kalkavan, Kulüpler Birliği Genel Sekreteri Mesut Altan, Komisyon sekreteryasından sorumlu Mustafa Eröğüt ile şartname alan şirket yetkilileri ile Beşiktaş 6. Noteri Vekili Celal Işık katıldı.

Salonda TFF Yönetim Kurulu üyeleri ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, kulüp temsilcileri, çok sayıda basın mensubu bulundu.


İhale öncesinde, teklifler kapalı zarf içerisinde Yayın İhalesi Komisyonu'na ve hazır bulunan notere teslim edildi. İhaleye Digiturk ve Turkcell Superonline teklif verdi. Önümüzdeki 5 yılı yani 2017-2018, 2018-2019, 2019-2020, 2020-2021 ve 2021-2022 futbol sezonları için Süper Lig ve TFF 1. Ligmüsabakalarının yayınını kapsayan ihalesini yıllık 590 milyon USD bedel (500 milyon + KDV) teklif veren Digiturk kazandı.

3 firma çekildi!

Yayın ihalesine öncelikle Digitürk, Tivibu, D-Smart, Turkcell ve Vodafone katıldı. Ancak ihalenin başlamasına kısa bir süre kala 3 firma, Tivibu, D-Smart ve Vodafone ihaleden çekilerek yarışı Digitürk ve Turkcell'e bıraktı.
 
Üst Alt