Bilgi Microsoft, Windows 10 Ekim Güncellemesini Insider'lar İçin Yeniden Yayınlıyor

collo1

  +Üye
Katılım
3 Ara 2017
Mesajlar
320
Beğeniler
1,031
Puanları
93
Yaş
40
Konum
kayseri
Veri kaybı sorunun ardından güncellemeleri acil olarak durduran Microsoft, sorunun giderildiğini belirterek Windows 10 Insider programına dahil olan kullanıcılara Windows 10 Ekim güncellemesinin yeniden yayınlanacağını belirtti.

Windows Hizmet ve Dağıtım’da program yönetim müdürü olan John Cable, Microsoft’un Windows 10 Ekim güncellemesi skandalı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Dün, resmi bloğunda bir gönderi paylaşan Cable, Microsoft’un tüm veri kaybı raporlarını tespit ettiğini ve güncelleme ile ‘bilinen’ tüm sorunların çözüldüğünü belirtti.

Cable, Windows 10 Ekim güncellemesini yükleyen kullanıcıların binde birinin veri kaybı sorunu yaşadığını belirtti. Windows 10’un 700 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunduğunu düşünürsek Microsoft’un Windows 10 Ekim güncellemesini durdurmaması halinde 700 binin üzerinde kullanıcı veri kaybı sorunu ile karşı karşıya kalacaktı.

KLm59C.jpg


Microsoft şimdi Windows 10 versiyon 1809’u yeniden Insider’lar için yayınlamaya başlayacak. Cable, Insider sürümünde herhangi bir aksilik çıkmaması halinde Windows 10 Ekim güncellemesinin yeniden resmi bir yayın tarihi ile tüm kullanıcılara ulaşacağını dile getirdi. Cable, veri kaybı sorunu yaşayan kullanıcıların verileri geri kazanmak için Windows ile iletişime geçmesini tavsiye etti.

Cable ayrıca Windows 10 kullanıcılarına daha iyi bir geri bildirim merkezi sunacaklarının da sözünü verdi. Söz konusu veri kaybı sorununu pek çok kullanıcı raporlamasına rağmen bazı raporlar gözden kaçmıştı. Bu nedenle Microsoft, olası bir sorunu en hızlı şekilde öğrenip çözüme kavuşturmak için geri bildirim merkezini güncelleyecek.
 
  • Beğen
Reactions: Red

collo1

  +Üye
Katılım
3 Ara 2017
Mesajlar
320
Beğeniler
1,031
Puanları
93
Yaş
40
Konum
kayseri
Ekim 2018 Güncellemesi Ses Sorunlarına Yol Açıyor

Gün geçmiyor ki Windows 10 Ekim 2018 güncellemesinin getirdiği sorunlara bir yenisi daha eklenmesin. Şimdi de seste sorun çıktı!

Görev yöneticisi problemleri, ses sürücüsü sorunları, silinen dosyalar, internete bağlanamayan modern uygulamalar... ve şimdi tamamen yok olan ses çıkışı. Ekim 2018 güncellemesinin tam olarak neleri bozduğunu takip etmek artık oldukça zor.

Hey,
Değerli ziyaretçimiz; içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol to view URLs content!
...I just updated Windows 10 with the newest update that came out, and I now apparently have no audio. Is there a way to get the audio back? (I really need audio on my laptop, and my dad and I aren't sure how to fix it ourselves...)
Thanks!


Joy Fetters (@joyrachsis6)
Değerli ziyaretçimiz; içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol to view URLs content!


Microsoft destek forumları ve Reddit gönderilerinden anlaşılacağı üzere, yeni güncellemenin mahvettiği şey bilgisayarlardaki ses çıkışları. Bazı kullanıcılar sadece oyun oynarken kişisel bilgisayarlarından ses alamadıklarından şikayet ederken bazı şanssız kullanıcılar güncelleme sonrasında cihazlarından tamamen ses alamadıklarını söylüyorlar. Bir başka şikayet metninde ise Windows'un bilgisayarlardaki ses sürücülerini tamamen görmezden geldiği açıklaması yer alıyor. Bu problemler, Windows'un dosyaları sildiği gerekçesiyle geri çektikten sonra tekrar yayınladığı düzeltilmiş Ekim 2018 güncellemesinde yaşanıyor.

Neyse ki Twitter üzerindeki Microsoft Destek hesapları problemin farkındaydı ve acil olarak bir yama yayınladı. KB4468550 numaralı yama ile ses sorunu, kökünden çözümlenmiş oldu.

Yine de, yama yayınlanana kadar alternatif çözümler de sunulmadı değil. Ses çıkışı alamayan kullanıcılar için bir Reddit kullanıcısı potansiyel bir çözüm yolu da sunmuştu:

Arama kutusundan "Aygıt Yöneticisi"ni arayın ve açın.
"Ses, video ve oyun denetleyicileri" başlığını genişletin ve isminde SST geçen bir sürücüyü bulmaya çalışın.
Söz konusu sürücüyü bulduğunuzda üzerine sağ tıklayıp "Sürücüyü Güncelleştir"e tıklayın
"Sürücü güncellemesi için bilgisayarıma göz at"ı seçin.
"Yüksek Çözünürlüklü Ses"i seçin.
"İleri"ye tıklayın.

Bu kılavuza göre son olarak söz konusu ses sürücüsünden SST ismini kaldırdığınızda cihazınızdan tekrar ses alabiliyordunuz. Bunun yanında bazı kullanıcılar yeniden ses sürücüsü yüklemenin dahi problemi çözemeyebileceğini söylüyorlardı.


Initially it said "no audio output device installed" and when I tried to update the drivers it said the computer couldn't find updated drivers. I have videos I need to watch for my classes so I need sound and idk what to do
— Ben (@captain__benny)
Değerli ziyaretçimiz; içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol to view URLs content!
 
Üst Alt