Destek Vlc v.s programlarda iptv yayını eş zamanlı izleme yardımı

arne

Üye
Merhaba başlıkta anlatmak istediğim nette canlı yayınları izlerken yayını hep 3dk geriden izliyoruz ya bunu iptv linklerinde de yaşıyoruz bunu vlc de izlerken herhangi bir ayarla eşzamanlı izleyebiliyormuyuz maçlarda keyifsiz bir durum oluyor bu iş yani varsada bir yolu ben bilmiyorum cahilliğime verin şimdiden yardımcı olacaklara teşekkürler

Red 

Yönetici
Red
Eşzamanlı sadece uydu üzerinden izleyebilirsin. Olaya intenet ve transcoding girdiği için aynı anda izlemen imkansız. Yani öyle bir teknoloji henüz icat edilmedi. Vlc ayarı falan olmaz bunun için.Tv kanallarının kendi internet yayınlarında dahi yayınlar gecikmelidir. Bunun nedeni yukarıda yazdığımdan dolayıdır. Digital ortamda kaydedilen yayınları uydu vasıtası ile göndermek başka internet protokolü üzerinden transcoding ile göndermek başka. Bunlar zaman alan şeyler. Kaldı ki uydu yayını bile olayın gerçekleştiği yer ile %100 aynı değildir ve olamaz da. Yani özetle uydudan bile izlesen örneğin statta maçta gol olmuşsa ve maçı çıplak gözle stadyumda izlesen, golün gerçek dakikası 60.00 dakika ise uydudan izlediğinde en iyi ihtimalle 2-5 saniye sonra golü izlersin :) İnternet yayınında ise durum daha farklı. transcoding olayı vardır, veri aktarım hızı vardır altyapı mesafe hız sistem önbellek cihaz birçok etkene bağlı olarak süre artabilmektedir

arne

Üye
Yanıtınız için teşekkürler ben kendimce şöyle yorumlamıştım hani iptv linklerinlerinden izliyoruz pc de de geriden gelmez diye düşünmüştüm demek ki bu durumda iptv paketi alıp tv den değilde pcden izlesek değişen bir şey olmayacak gene gecikmeli yayın alıcaz durum bu, dükkana bir tv almak şart oldu bu durumda tekrar teşekkürler.

Üst Alt