Bilgi Windows 10'un bu bir testtir bildirimleri virüs telaşına yol açtı!

collo1

  +Üye
Katılım
3 Ara 2017
Mesajlar
320
Beğeniler
1,032
Puanları
93
Yaş
40
Konum
kayseri
Windows 10'un bir hata eseri gösterdiği "bu bir testtir" bildirimleri, haklı bir virüs telaşına yol açtı!

Microsoft'un Haber uygulamasından gelen şüpheli bildirimler, Windows 10 kullanıcılarının virüs endişesine kapılmasına yol açtı.


Bazı kullanıcılar, bildirimlerin "My Movies" başlığıyla ve "test notification", "this is test notification" veya yanlış yazılmış bir "this test notification" gibi metinlerle göründüğünü
Değerli ziyaretçimiz; içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol to view URLs content!
Türkçesiyle "Bu bir test uyarısıdır" diyen bildirimlerin tekrar tekrar görünmesi ve yazım hatası virüslerin davranışlarını andırdığından bazı kullanıcılar, kötü bir saldırı ihtimaline karşı önlem almak amacıyla tüm PC'lerini temizleyip Windows'u baştan yüklediler.

Ancak çok geçmeden sorunun Microsoft'un Windows 10 Haber uygulamasındaki bir "yapılandırma hatasından" kaynaklandığı, bir Microsoft destek mühendisi tarafından açıklandı. Microsoft yetkilisi, sorunun 29 Mart'ta bir yapılandırma güncellemesiyle mevcut sürümlerde onarıldığını, bunun yanında sorunu çözen yeni bir sürüm de yayınladıklarını söyledi. Bildirimin uygulamayı, uygulamanın kullanımını etkilemediği ve sorunun şu an itibariyle çözülmüş olduğu söyleniyor.
bilt_41535935.jpg

Geliştirme aşamasında unutulan küçük bir detayın, neden olduğu haklı endişe bakımından ne kadar ciddi bir soruna dönüşebildiğini görmek ilginç.
 
Üst Alt