Haber Yeni oyun konsolu: Playdate 2020'de satışta!

collo1

  +Üye
Katılım
3 Ara 2017
Mesajlar
320
Beğeniler
1,038
Puanları
93
Yaş
40
Konum
kayseri
Yandaki kolu çevirerek oynadığınız, ilginç tasarımlı Panic Playdate farklı bir oyun deneyimi sunuyor. 2020'de piyasaya çıkacak olan Panic Playdate özellikleri ve fiyatı haberimizde.

Konsollar oyun tarihi boyunca pek çok değişim yaşayarak günümüze kadar geldi. Konsolların genel anlamda oynanış ve tuş tasarım mekanikleri ise pek değişmedi. Panic tarafından geliştirilen Playdate ise ilginç bir konsol sunarak bu anlamda oldukça farklı bir oyun deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Manivelalı oyun konsolu: Playdate 2020'de satışta!
Uzun yıllardır Mac ve IOS için uygulamalar yapan Panic firmasının geliştirdiği yeni konsolun adı Playdate olacak. Bir süre önce Firewatch ve Untitled Goose Game gibi oyunlarla oyun yapmaya da başlayan şirket, işleri bir adım öne taşıyarak yeni bir konsol tasarlamış. Çanta ve cebe sığacak küçüklükte olan bu taşınabilir konsol sarı renkte ve siyah beyaz bir ekrana sahip.


İçinde 12 ücretsiz oyun barındırıyor.
Bennett Foddy, Keita Takahashi, Zach Gage ve Shaun Inman gibi ünlü oyun tasarımcılarının katkılarıyla 12 adet oyun da konsol ile birlikte gelecek; konsol her hafta yeni bir oyunla güncellenecek. Oyunların içeriği ve isimleri önceden duyurulmayacak, kullanıcı konsola güncelleme geldiğinde oyunla ilgili bilgi sahibi olacak. Konsolun yan tarafında bulunan, Teenage Engineering imzalı joystick benzeri kol da, belirli oyunları daha farklı şekillerde deneyimlemeyi mümkün kılacak. Konsol 149 dolar fiyat etiketi ile 2020 yılı başında satışa çıkacak.
 
Üst Alt