Haber Yeni sızan slayt, Microsoft'un hala Andromeda işletim sisteminden vazgeçmediğini gösterdi!

collo1

  +Üye
Katılım
3 Ara 2017
Mesajlar
320
Beğeniler
1,049
Puanları
93
Yaş
40
Konum
kayseri

fQUNQA.png
Görünüşe göre Microsoft, Windows 10'un gelecekteki olası bir sürümü olan ve görevleri çok farklı şekilde yerine getiren Andromeda işletim sistemi üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Üretken Microsoft sızıntı kaynağı @WalkingCat tarafından fark edildiği üzere, bir Reddit kullanıcısı Azure DevOps konusuna ilişkin bir Microsoft tanitimina katıldı ve "anlama gereksinimleri" üzerine yapılan tanitimların birinde Andromeda'ya bir referans vardı.

Bu, Andromeda İşletim Sisteminde calismalarin ilerlediğini gösteriyor. Ancak, bir konferanstaki bir slaytın birkaç kelimesinden herhangi bir somut sonuç çıkarmaya çalışmak oldukça zor.

Andromeda OS, farklı cihazlara uyum sağlayabilecek, özelleştirilebilir ve akıcı bir işletim sistemi olarak tasarlanacak. Söz konusu işletim sisteminin bukulebilen ekranların nasıl kullanıldığına bağlı olarak buna göre kendini ayarlayabileceği, önceden bahsedilen rivayete göre ise iki ekranlı çalışmaya izin vereceği söyleniyor.

Son zamanlarda, işletim sisteminin farklı modlarda çalışabileceğini gösteren bir Andromeda İşletim Sistemi Modunun varlığından haberdar olduk. Verimlilik adı verilen bu özel mod, geleneksel bir klavye olmaksızın cihazla yazı yazmayı daha kolay hale getiren çift ekranlı bir mod olarak lanse ediliyor.

Son duyumlar, Andromeda'nın donanım ve yazılımının tamamlanılarak 2019'da piyasaya sürüleceği yönünde.
 
Üst Alt